Kilka słów od fotografa
O studio Grygierczyk

Ciesze się ogromnie, że mogę gościć Ciebie na mojej stronie. Ma nadzieję, że zdjęcia ślubne które tutaj zobaczysz wzbudza w Tobie pozytywne emocje, a wybór fotografa weselnego stanie się prostszy. Zapytaj o dostępność Twojego terminu !

Najnowsze zdjęcia
Skontaktuj się
Adres:
Studio Grygierczyk-Fotograf
ul. Miarowa 22c
43-176 Gostyń
(około 12 km od Tychów)
Telefon:
+ 48 504 276 362
Poczta elektroniczna:

e-mail:
(c) Grygierczyk, 2022,
Programing by: webInspiracje

Jaki album na zdjęcia ślubne ?

Czyli jakie rodzaje albumów znajdziesz w mojej ofercie ? Jak należy je przygotować i jakie są miedzy nimi różnice? Jakie mają wady i zalety? Przeczytaj ten wpis w kilka chwil wszytko będzie dla Ciebie jasne.

Albumy

Praktycznie co roku na wiosnę bywam na największych Targach Foto Video w Łodzi.  Można ta znaleźć wielu producentów albumów na zdjęcia. Wybór jest tak ogromny, że nawet mnie jako zawodowemu fotografowi ciężko wybrać te najlepsze. To właśnie jest najlepsze jak najlepszefoto.pl tak brzmiała do niedawna oficjalna nazwa znanego producenta albumów i akcesoriów dla profesjonalnych fotografów.

Wracając do głównego wątku tego posta firma Nphoto jest obecnie głównym dostawcą produktów dla moich klientów. Producent ten posiada w swojej ofercie między innymi :

Pewnie spytacie jakie są między nimi różnice, dlaczego mam wybrać ten a nie inny. Post ten rozwieje wszelkie wątpliwości.

Album tradycyjny

Jest to produkt który znamy od wielu lat, gościł z nami od wieku dziecięcego bo w zasadzie od zawsze odkąd istnieje fotografia był dostępny . Do takiego albumu zdjęcia ślubne wkleja się za pomocą specjalnej dwustronne taśmy . Najbardziej popularne formaty występują w rozmiarach 30x30cm lub 33x33cm. Zdjęcia wywołuje najcześciej na papierze jedwabistym, który ma dobre odwzorowanie kolorów oraz jest odporny na zabrudzenia .

Fotoksiążka

To produkt z kartami drukowanymi z reguły w formacie panoramicznym. Moi klienci najczęściej zamawiają format 30x42 cm. Projektuje się go jako pojedyncze karty z układem zdjęć. Po wydrukowaniu i złożeniu albumu daje się zauważyć, że karty są elastyczne , dosyć cienkie. Minusem który odczuwam przy tego rodzaju albumie jest to, że nie rozkłada się on na płasko, posiada tzw. grzbiet, jak tradycyjna książka. Należy wziąć to pod uwagę podczas projektowania i umiejętnie odsunąć od środka oglądane w albumie fotografie, aby zachować jego czytelność. To idealny produkt kiedy zależy nam na ekonomicznym albumie z zachowaniem dużych fotografii w projekcie.

Obraz:

Fotoalbum

Produkt istnieje od dobrych kilku lat na rynku. Pierwsze z tego rodzaju albumów projektowałem ponad 10 lat temu. Z racji tego, ze mam kontakt z moimi klientami do dziś albumy są w doskonałej kondycji. Fotoalbum projektujemy na tzw. rozkładówki – które pokrywają dwie sąsiadujące ze sobą strony. Podobnie jak w fotoksiążce tworzymy kolaż zdjęć chronologicznie następujących wydarzeń reportażu ślubnego, a następnie sesji plenerowej.

Zdjęcia ślubne plenerowe z reguły staram się umieszczać w projekcie albumu jako największe. Cechą tego albumu jest, że rozkladówki  wykonane jako całe pełne fotografie w tradycyjnym procesie naświetlania i pokrywają całą projektowaną przestrzeń wraz z  przekładką z kartonu. Jedwabisty papier Fuji DP II który służy do produkcji rozkładówek ma ponadprzeciętną wytrzymałość. Należy również wspomnieć, ze karty tego rodzaju albumu rozkładają się całkowicie na płasko, dlatego można stosować takie układy zdjęć w których fotografię przechodzą z jednej strony na drugą. Karty albumu maja swoją grubość ok. 800 g. Podobnie jak w fotoksiążce preferuję aby album taki miał format panoramiczny o wymiarach 30x40 cm, wtedy zdjęcia w projekcie będą prezentować się najlepiej, będą też pokrywać największą część rozkładówki. Należy równiez zwrócić uwagę na sposób przechowywania albumu. Ze względu na higroskopijność papieru przekładki powinno się mu zapewnić stałe warunki wilgotności.

Obraz:
Obraz:

Dreambook 

Można powiedzieć, ze to nowość na polskim rynku, kiedy pierwszy raz zobaczyłem go na własne oczy zachwyciłem się ostrością wydruku, oraz barwami fotografii. Od razu nazwałem go przysłowiowym „Mercedesem” wśród albumów. Mam na myśli analogię , ze kiedyś to tylko Mercedesy wyznaczały klasę jakości dla produkowanych samochodów. Dreambook jest wykonany w technologii drukowanej. Projektowany również jako rozkładówki i rozkłada się praktycznie na płasko. Karty są elastyczne, ale czuć pod ręką, ze maja odpowiednią wagę i są trwałe. Tak jak wspomniałem na początku twierdze, że jest to najwyższa jakość albumu oferowanego w Polsce. Niestety nic co dobre nie jest niestety tanie i tak też jest w przypadku tego albumu ; ma swoją cenę. Najczęściej projektuje Dreambooki w formacie 30x45 cm – format panoramy z tego samego powodu co fotoalbumy.

Obraz:

Obraz:

Cechą wspólną tych albumów są okładki i dodatki do nich. Producent oferuje linie jak Classic, Glamour with Swarovski Crystals, Czarna Gwiazda, Biała Dama, Akryl Prestige, Gravo lub Natural Leather.

Każdy zapewne znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Na koniec dodam , że każdy album wychodzący spod mojej ręki z wybranych przez młoda parę zdjęć projektowany jest indywidualnie. Zanim trafi do druku klienci maja możliwość podglądu poszczególnych stron i rozkładówek i co najważniejsze nanieść swoje uwagi. Dopiero kiedy uzyskam akceptację klienta trafia do produkcji i po około 4 dniach roboczych trafia w moje ręce.

Ważne jest też to, ze na spotkaniu osobistym zanim zdecydujecie się na moją ofertę fotografii ślubnej mam do dyspozycji w celach poglądowych każdy z tych albumów. Nie musicie swoich wrażeń odczuwać na podstawie tego tekstu , lecz empirycznie przy dobrej kawie w siedzibie mojej firmy Studio Grygierczyk.
O mnie
Grygierczyk Lukasz

Łukasz Grygierczyk
Profesjonalną fotografią zajmuję się już od 20 lat. Moja specjalizacja to fotografia ślubna.

Nowe zdjęcia w galeriach
Cofnij
Dalej
Zamkknij
Zamknij