Kilka słów od fotografa
O studio Grygierczyk

Ciesze się ogromnie, że mogę gościć Ciebie na mojej stronie. Ma nadzieję, że zdjęcia ślubne które tutaj zobaczysz wzbudza w Tobie pozytywne emocje, a wybór fotografa weselnego stanie się prostszy. Zapytaj o dostępność Twojego terminu !

Najnowsze zdjęcia
Skontaktuj się
Adres:
Studio Grygierczyk-Fotograf
ul. Miarowa 22c
43-176 Gostyń
(około 12 km od Tychów)
Telefon:
+ 48 504 276 362
Poczta elektroniczna:

e-mail:
(c) Grygierczyk, 2023,
Programing by: webInspiracje
FAQ
Co to jest FAQ?To miejsce, w którym prezentuję gotowe odpowiedzi na pytania najczęsciej zadawane przez klientów.
Czy posiadasz albumy pokazowe?

Posiadam kilka albumów pokazowych różnego rodzaju, które stanowią świetne dopełnienie spotkania osobistego z przyszłą Młoda Parą. W końcu album oglądany na żywo to nie to samo co w internecie.

Kiedy wykonać sesję ślubną w plenerze ?

To pytanie bardzo często nurtuje młode Pary. Sesję można wykonać w dniu ślubu, lecz trzeba pamiętać, że czas takiej sesji jest raczej ograniczony. Cześć par pragnie się zrelaksować na własnym przyjęciu i kiedy wychodzę z nimi na godzinkę czują, że mogą złapać oddech po stresie który uczestniczył podczas ceremonii. Inni klienci korzystają z możliwości wykonania sesji w innym dniu ponieważ można na nią poświecić więcej czasu. W tym wypadku potrzebne jest dobre planowanie i obserwacja prognozy pogody. Może tez się okazać, że suknia młodej pani nadaje się do czyszczenia, wiec zakres przygotowań jest zapewne większy. Wybór zawsze pozostawiam młodej parze.

Gdzie głównie fotografujesz?
Moje Młode Pary mieszkają głównie na Śląsku i Małopolsce. Nie jest to oczywiście zamknięty krąg terenu mojego działania, lecz łatwiej wtedy zorganizować logistykę zlecenia.
Czy jesteś otwarty na nasze propozycje?
Oczywiście! Na spotkaniu osobistym rozmawiamy o Waszym ślubie planujemy krok po kroku każdy element Waszego reportażu ślubnego oraz sesji plenerowej. Wtedy też moja elastyczność i doświadczenie potrafi dać odpowiedź na Wasze propozycje.
Czy masz zapasowy sprzęt do realizacji zdjęć?
Traktuje moich klientów bardzo poważnie, dlatego zawsze mam przy sobie zapasowy sprzęt fotograficzny. Pracuje na pełno klatkowych lustrzankach m-ki Nikon, które są regularnie serwisowane w specjalnym programie dla profesjonalnych fotografów NPS – Nikon.
Czy będzie z nami podczas przygotowań?
Tak! To w zasadzie bardzo ważny element reportażu ślubnego. Fotografuje zarówno Pana Młodego jak i Panią Młoda w ich rodzinnym otoczeniu. Jest to bardzo fajny czas w którym stopniowo oswajacie się z obecnością aparatu i fotografa. To preludium do dobrego reportażu ślubnego.
Jak fotografujesz w kościele?
Kościół jest miejscem sacrum więc w miarę możliwości staram się być niewidocznym. Wykonuję zdjęcia z dalszej odległości korzystając ze stabilizacji markowego statywu lub monopodu ( Manfrotto). Skupiam się na Waszych drobnych gestach np. kiedy Pan Młody chwyci dłoń zestresowanej Pani Młodej lub kiedy Pani młoda mrugnie okiem do swojego ukochanego. To również czas na zrobienie pięknego zdjęcia architektury kościoła wybranego przez Was na miejsce ceremonii ślubnej.
Czy masz pozwolenie na wykonywanie zdjęć w kościele?
Tak. Ukończyłem kurs w Archidiecezji Katowickiej i została wydana mi legitymacja uprawniająca do realizacji zdjęć w Kościele. Należy jednak pamiętać że gospodarzem tego miejsca jest ksiądz i z nim zaleca się przeprowadzić szczegółową rozmowę.
Czy możemy sobie zrobić zdjęcia ustawianie z rodziną?
Tak. Wykonam dla Was zdjęcia ustawiane z rodzicami, rodzeństwem, znajomymi. Najlepiej takie zdjęcia sprawdzają się po zakończeniu ceremonii w kościele/USC lub już na przyjęciu weselnym. Zdjęcia takie organizuję w porozumieniu z obsługą muzyczną wesela , która powiadomi gości kiedy i w jakim miejscu takie zdjęcia wykonamy.
Czy korzystasz z lamp błyskowych?
Tak. Od wielu lat pracuje w technice strobingowej. Jest to kilka lamp właściwie rozmieszczonych wyzwalanych bezprzewodowo. Technika ta zapewnia wyższy kontrast i klarowność zdjęć.
Gdzie wykonamy plener?
To dobre pytanie. Nie raz już go słyszałem od Młodej Pary. Postanowiłem zrobić cykl wpisów na moim blogu które mam nadzieje zainspirują Moich klientów. Tak naprawdę sesje plenerową można zrobić tuż obok naszego miejsca zamieszkania niezależnie czy są będą to zdjęcia ślubne z końmi, albo przy fajnym aucie lub motocyklu.
Czy wkonasz dla nas sesję za granicą?
Jasne, że tak. Mam za sobą doświadczenia z sesjach plenerowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i Słowacji. Należy pamiętać, że ważną kwestią w takich sesjach ślubnych jest odpowiednie planowanie. Zapraszam do portfolio.
Czy zdjęcia zostaną poddane edycji?
Fotografując w formacie RAW/NEF w zasadzie każde zdjęcie należy poddać obróbce. To taka cyfrowa ciemnia która z negatywu cyfrowego tworzy finalne zdjęcie w formacie jpg. W trakcie obróbki korzystam z odpowiedniego oprogramowania oraz pracuję na markowych monitorach Eizo. Lubie też gdy pod ręką znajduje się profesjonalny tablet graficzny Wacom który pozwala dokładnie wyretuszować detale lub niedoskonałości skóry. Szczególnie Panie młode w dniu ślubu chcą wyglądać jak modelki dlatego omawiam z nimi szczegółowo jaki retusz dla nich wykonać.
Jak możemy się przygotować do sesji plenerowej?
Jeżeli jest to sesja realizowana poza dniem uroczystości to warto sprawdzić stan ubrań weselnych po całonocnym przyjęciu weselnym. Być może koniecznym będzie oddanie białej sukni ślubnej do czyszczenia. Warto również przed ustalonym terminem sesji sprawdzać stan pogody. Ja korzystam najczęściej z http://mapy.meteo.pl/ Jest dość wiarygodna i może określić porę ewentualnego zachmurzenia oraz deszczu. Ponadto kierując sesje w miejsce publiczne warto przeczytać w lokalnych aktualnościach czy przestrzeń fotograficzna jest dostępna oraz czy nie są w tym czasie organizowane imprezy masowe.
Kto wybiera zdjęcia do edycji/albumu?
Korzystam z platformy Zalamo. https://zalamo.com/home/pl. Klient otrzymuje link do galerii, wchodzi na stronę i wskazuje wybrane zdjęcia. Nie ma konieczności przesyłania spakowanych plików ze zdjęciami. Wybór zdjęć można wykonać w dowolnym miejscu na tablecie czy też smartfonie. To jest szybkie i wygodne.
Ile zdjęć otrzymamy na nośniku?
500 zdjęć w formacie jpg po podstawowej korekcie graficznej oraz 100 zdjęć (jpg) po autorskiej obróbce i pełnej edycji.
W jaki sposób możemy zarezerwować termin
Rezerwacja terminu odbywa się, po podpisaniu umowy i wpłaceniu zadatku.
Jak możemy zarezerwować termin, kiedy mieszkamy za granicą?
Z reguły proszę wtedy o dane na podstawie których sporządzam umowę i wysyłam klientom na e-mail jej skan z moim podpisem.
Jakie albumy możesz nam zaproponować?
Praktycznie mam w ofercie każdy obecny na rynku rodzaj albumu: Album tradycyjny ze skóry naturalnej , fotoksiążka pro, fotoalbum pro, dreambook, albumy z kryształami Svarowski. Więcej o albumach w zakładce oferta.
Czy otrzymamy od Ciebie prezentację multimedialną/clip?
Tak wykonuję prezentację zdjęć z podkładem muzycznym w jakości HD/4K. Na penrive oddaję z reguły dwa takie klipy. Jeden z nich dotyczy reportażu ślubnego, a drugi sesji ślubnej. Prezentacja tak trwa około 25 minut.
Czy dbasz o bezpieczeństwo danych danych?
Tak od samego początku dbam o bezpieczeństwo danych . Pracuje na markowych kartach pamięci Sandisk natomiast kopie zapasowe wykonywane są na serwerach NAS Zyxel. Wszystkie przekazane dane są chronione według obowiązujących standardów prawnych - RODO
Ile kosztuje fotograf na wesele?
Cena z reguły jest zależna od zakresu pracy , ilości fotografowanych godzin, oraz specjalnych oczekiwań młodej pary. Zapoznaj się z ofertą na tej stronie i zapytaj o swój termin !
Zamknij